دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای

  • Home
  • دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای

تحقیق در مورد فناوری تشخیص حرکت در دوربین‌های مداربسته

دوربین تشخیص حرکت
دزدگیر اماکن | دوربین تشخیص حرکت + دزدگیر جی زد ای

قابلیت‌هایی که در سال‌های اخیر به سیستم‌های نظارتی راه یافته‌اند، از فناوری‌هایی مانند تشخیص چهره، چشمگیر هستند. تا تجزیه و تحلیل هویت از دوربین های مدار بسته گرفته تا فناوری تشخیص حرکت در این دوربین ها، همه آنها نقش برجسته ای در هیبت
کاربر ایفا کردند.

یک راه خاص تر و یاد بگیرید که چگونه این فناوری به بهبود عملکرد دوربین های مداربسته کمک می کند. به ما بپیوندید!

دوربین مداربسته یکی از سیستم های نظارتی و امنیتی برتر در جهان امروز است. فناوری تشخیص حرکت در دوربین های مدار بسته همانطور که از نام آن پیداست حرکت را تشخیص می دهد. اما تشخیص حرکت چه زمانی و چگونه اتفاق می‌افتد؟

تشخیص حرکت از طریق آنالیز تصویر

استفاده از دوربین های تشخیص حرکتی که مبتنی بر نرم افزار هستند، موسوم تر از دوربین های تشخیص حرکت با استفاده از مادون قرمز است و PIR ها معمولا در شرایط و ارگان های خاص تر مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین مدار بسته تشخیص حرکت مبتنی بر نرم افزار، با استفاده از دستگاه ضبط کننده و آنالیز پیکسل های محیط، می تواند کار خود را انجام دهند. تصاویر ضبط شده در دوربین به DVR منتقل شده و با استفاده از نرم افزاری که روی آن اجرا می شود؛ تشخیص حرکت صورت می گیرد.

تمامی این مراحل در دوربین تشخیص حرکت مبتنی بر نرم افزار، در کسری از ثانیه اتفاق می افتد و در کمترین زمان حرکت در دوربین آنالیز شده و سنسورهای دوربین فعال می شوند.

این دوربین ها با استفاده از مقایسه تغییرات پیکسل میان فریم های متوالی، به تشخیص حرکت می پردازند. لذا زمانی که جسمی از آن منطقه عبور کند، پیکسل ها به سرعت توسط دوربین آنالیز شده و هشدارهای حرکتی دوربین مدار بسته فعال می شوند.

تشخیص حرکت با استفاده از مادون قرمز این دوربین ها با استفاده از مادون قرمز، دمای بدن اجسام راتشخیص داده و از این طریق سنسور های تشخیص حرکت خود را فعال می نمایند. لذاوقتی که یک جسم گرم از منطقه استحفاظی دوربین عبور می کند،

سطح انرژیمادون قرمز در محیط تغییر کرده و هشدارهای حرکتی در آن فعال می شوند، درنتیجه دوربین شروع به ضبط تصاویر کرده و با زنگ هشدار، این فعالیت خود رابه شما اعلام می کند

دزدگیر-اماکن

خطاهای تشخیص حرکت در دوربین های مدار بسته

همه ی ابزارهایی که به دست انسان تولید می شوند دارای خطاهای دستوری و عملکردی نیز هستند و فناوری تشخیص حرکت هم
در این مجموعه جا دارد.دوربین مدار بسته تشخیص حرکت بسته به مکانی برای این کار تنظیم شده است،مستعد ایجاد آلارم های کاذب است.

برای مثال؛ دوربین های تشخیص حرکت مبتنیبر نرم افزار، بسته به دقتی که دارند، می توانند آلارم های کاذب ایجاد کنند

مثلا به هنگام عبور یک پشه یا جاندار غیرهدف نیز با ایجاد آلارم هایهشدار، شروع به ضبط کنند؛ این عمل کارکرد دوربین های مدار بسته را پایین می آورد، چراکه دوربین اقدام به ضبط تصاویر غیر هدف کرده و در نتیجه زمان وحجم بیشتری از دوربین و دستگاه انتقال تصویر اشغال شده است.

برای جلوگیری از این مشکل در دوربین مدار بسته تشخیص حرکت میتوانید محل نصب این دوربین مدار بسته در جایی تنظیم کنید که درصد این خطاهارا تا حد امکان پایین می آورد.به عنوان مثال، نصب PIR در مکانی که تغییرات دما کمتر از مکان‌های دیگر است، می‌تواند درصد خطاهای عملکرد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *